2012. június 22., péntek

Egyetlen esélyed van, az önéletrajz

Sajnos úgy látszik, hogy ez a sarkalatos pontja annak, hogy visszadobják a jelentkezéseket.




A kanadai munkáltatók nem tudják azt, hogy Magyarországon a szakképzettséget úgy szerzik, hogy 3 éves képzésen vesznek részt a diákok, és emellett még gyakorlatot is szereznek. Az itteni képzés csak néhány hónapos, és aki elvégzi, az még nem alkalmas arra, hogy önálló munkát végezzen. Tehát a kanadai munkáltatók ezt tartják általánosnak, amiért nem is lehet őket hibáztatni.
Tehát, ha Magyarországon jelentkeztek egy szakmunkára, akkor az adott cég teljesen tisztában van azzal, hogy ez, és ez a szakmai képzést ilyen, és ilyen minőségű szakmunkásokat enged az útjukra. Ezért otthon az önéletrajz nem annyira fontos (úgy gondolom a kapott önéletrajzokból), mint itt.

Én csupán a lehetőséget nyitottam meg nektek, nem én bírálom el az anyagot, és nem is én alkalmazlak benneteket. Én csupán összegyűjthetem, továbbíthatom, és tanácsokat adhatok az elkészítésükkel kapcsolatban mégpedig úgy, hogy én vagyok az, aki végig üli az interview-kat, azaz nem viccből írom, amit írok, hogy mit, és hogyan küldjetek el.

Tehát nyissátok meg a linkeket amelyeket megadtam, hogy hogyan kell kinéznie egy resume-nak (nem, nem CV, hanem resume). Ne használjatok ékezeteket, mert az itteni systemek nagy része angolra van állítva!! 
Ha a cég neve magyar (pl. "Szép házak kivitelező Kft), akkor jó az, ha a cég nevét is lefordítjátok, mert otthon egyértelmű ez alapján, hogy ez a cég mivel foglalkozik, ellenben egy kanadai számára nem az.

A részletes resume nem azt jelenti mindössze hogy részletesen leírjátok a cégneveket. A RÉSZLETES RESUME AZ RÉSZLETESEN KITÉR AZ ELVÉGZETT MUNKÁKRA, ÉS AZOK RÉSZFELADATAIRA